bahco_a6710dm_14
bahco_a6710dm_14_2
bahco_a6710dm_14_3
bahco_a6710dm_14
bahco_a6710dm_14_2
bahco_a6710dm_14_3
BAHCO A6710DM-14 cardan spanner 1/4", twelve-sided, 14 mm
Key features according to our expert
  • Width across flats: 14 mm
  • Connection size: 1/4"
  • Connection profile: Inner square
  • Length: 40,5 mm
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314151757144
  • Supplier number: BAHCO A6710DM-14
Width across flats
14 mm
Length
40,5 mm
Length mm (l)
40.5 mm
Square drive width mm (d2)
12 mm
Socket width mm (d1)
19 mm
Weight g
40 g
Size mm
14 mm
Depth ball-bearing mm (t)
12,5 mm